Яка допомога українцям у Польщі

Яка допомога українцям у Польщі

Сотні тисяч українців поїхали до Польщі після 24 лютого. Напад російських військ та незрозуміла ситуація у більшості міст України змусили людей шукати безпечний притулок. Уряд сусідньої країни вже 26 лютого ухвалив закон, який дозволяє всім українцям, які втекли від війни, отримувати фінансову та медичну допомогу, а також працевлаштуватися. Розбираємось, яка допомога українцям у Польщі надається, і як її отримати.

Куди звернутися по допомогу у Польщі?

Якщо ви потрапили на територію Польщі, і вас не зустрічають, варто розуміти, куди звернутися по допомогу.

 1. Центри прийому біженців. Вони працюють на кожному пункті перетину кордону. Точну адресу можна знайти на сайті Міністерства внутрішніх справ. Сторінка доступна українською. У таких центрах є інформація про виплати українцям, надають безкоштовну юридичну допомогу українцям у Польщі за потреби, а також гуманітарку та житло.
 2. Подати заявку на онлайн допомогу українцям у Польщі можна на сайті PomagamUkraine. Достатньо заповнити форму із зазначенням того, що вам необхідно. Заявка потрапить у підрозділи, що координують допомогу.
 3. На сайті ukrainenow.org/looking-for-help-abroad  можна знайти житло у Польщі або запросити трансфер.

Які види допомоги є у Польщі для українців

Українці, які перебувають у центрах для біженців, можуть розраховувати на:

 • безкоштовне харчування;
 • проживання;
 • компенсацію витрат на проїзд у міському транспорті, але якщо це пов’язано з оформленням статусу біженця, медичною допомогою або іншими обґрунтованими випадками;
 • 140 злотих – одноразова виплата на придбання взуття та одягу;
 • 20 злотих на місяць на придбання засобів особистої гігієни та 50 злотих, так звані, кишенькові гроші.

Українці, які проживають не в центрах для біженців, можуть розраховувати на грошову допомогу за різними польськими та міжнародними програмами.

Також усі українці можуть розраховувати на:

 • доступ до освіти, включаючи безкоштовне забезпечення підручниками та шкільним приладдям;
 • право безкоштовно вивчати польську мову у будь-якому центрі;
 • медичну допомогу, включаючи допомогу психолога.

Як отримати гуманітарну допомогу у Польщі українцям

Гуманітарна допомога у Польщі українцям доступна майже кожному. Тут суворих правил немає. Але допомогу надають фонди, міжнародні організації та приватні особи, тому правила у конкретних містах можуть відрізнятись. Гуманітарна допомога зазвичай видається у центрах для біженців чи інших точках. Адреси варто уточнювати у місцевих пунктах допомоги українцям. А от щодо того, що можна отримати, то тут все залежить від конкретного пункту. В одних видають їжу, в інших одяг, треті спеціалізуються на допомозі дітям. Є також комплексні пункти допомоги.

Документи для отримання допомоги у Польщі

Якщо говорити про гуманітарну допомогу в Польщі українцям, то найчастіше документи не потрібні. Рідше можуть попросити підтвердити громадянство чи факт оформлення статусу біженця або ж дату в’їзду до країни.

Щодо одноразової допомоги українцям та інших видів виплат, то такі нюанси краще уточнювати у центрах допомоги українцям у Польщі. Річ у тому, що в сусідній країні діє одразу кілька різних програм. Умови участі у них можуть відрізнятися. Найчастіше потрібно підтвердити дату в’їзду в країну та громадянство. Наприклад, для отримання одноразової допомоги біженцю, потрібно звернутися до фахівця соцзабезпечення гміни за місцем проживання. Для сімейного капіталу потрібно надіслати запит через PUE ZUS на Emp@tia або через електронний банкінг польських банків.

Підтримка українців у Польщі

Поляки дуже співчувають українцям і готові всіляко підтримувати людей, котрих війна змусила залишити власний дім. Часто пропонується безкоштовне житло та гуманітарна допомога.

З першого дня війни Польща спростила в’їзд українців до країни. А вже 26 лютого було внесено правки до закону, що дозволило всім українцям отримувати допомогу.

Корисні поради від Orion Group

Агентство Orion Group пропонує послуги з підбору вакансій для українців у Польщі. Ми пропонуємо повний супровід на всіх етапах працевлаштування: від запрошення до укладання трудового договору та відкриття банківського рахунку.

Щоб безпечно працевлаштуватися, дотримуйтесь кількох простих правил. Ніколи й нікому не віддавайте свій паспорт чи тимчасове посвідчення особи. Не погоджуйтесь на неофіційну роботу чи сіру зарплату. Трудовий договір з дотриманням усіх нормативно-правових актів — найкращий захист від неприємностей.

Для легального працевлаштування достатньо отримати песель та статус УКР. На все знадобиться не більше одного дня. Ми, своєю чергою, підберемо відповідну роботу досвідченим фахівцям та некваліфікованим працівникам. Усі вакансії від лідерів ринку на відомих підприємствах. Ми ретельно перевіряємо контрагентів, щоб ви могли безпечно працевлаштуватися у Польщі.

Це може вас зацікавити:

Що дає песель у Польщі Що дає песель у Польщі

Що дає песель у Польщі

На підставі закону про допомогу українцям від 16 березня 2022 року, наші громадяни можуть подавати заявки на отримання PESEL. Польща надає...

Learn more
У вас є гуманітарна віза? Тепер ви можете легально працювати в Польщі! У вас є гуманітарна віза? Тепер ви можете легально працювати в Польщі!

У вас є гуманітарна віза? Тепер ви можете легально працювати в Польщі!

З 1 грудня 2020 року набули чинності нові правила щодо іноземців, зокрема: звільнення від обов’язку мати дозвіл на роботу для іноземців,...

Learn more
Куди поїхати перезимувати до Європи та що для цього потрібно Куди поїхати перезимувати до Європи та що для цього потрібно

Куди поїхати перезимувати до Європи та що для цього потрібно

Масовані ракетні атаки росіян на об’єкти енергетичної інфраструктури України залишають людей без світла. Постійні аварійні відключення та затяжні блекаути стали приводом...

Learn more