Найпопулярніші професії у Польщі

Найпопулярніші професії у Польщі

З 90-х років минулого століття рівень життя у Польщі суттєво покращився. Входження до Євросоюзу у 2004 році сприяло зростанню польської економіки, що позначилося на рівні життя та доходів громадян. Тепер економіка стрімко розвивається, що приваблює тисячі мігрантів із сусідніх країн, особливо з України. Для того, щоб вам легше було вибрати оптимальний варіант, ми зібрали найпопулярніші професії у Польщі.

Де у Польщі заробляють найбільше

За мінімальну зарплату у Польщі готові працювати не більше ніж 6% українців. Рівень доходу українців у Польщі залежить від низки чинників:

 • наявність спеціальності;
 • сфера зайнятості;
 • знання польської мови;
 • регіон.

У Польщі потрібні спеціалісти різних напрямків, проте найоплачуваніші професії у Польщі виглядають так:

 1. Інженери з контролю якості отримують понад 7 000 злотих – потрібна вища технічна освіта та навички роботи з технічними стандартами та кресленнями.
 2. Фінансовий аналітик із зарплатою понад 7 800 злотих – тут теж потрібна вища освіта, але економічна.
 3. Бренд-менеджер з доходом понад 11 000 злотих – найвища оплачувана вакансія у Польщі передбачає наявність досвіду у сфері маркетингу та вільне володіння англійською.
 4. Спеціаліст з IT-безпеки, програміст отримуватиме близько 12 тисяч злотих.

Якщо говорити про робітничі спеціальності, які користуються популярністю серед українців, то варто відзначити роботу у наступних напрямках:

 1. Робота на заводах. Це досить проста робота, де не потрібна спеціалізація та знання мови. Якщо ж працівник має потрібні навички, то може розраховувати на вищу ЗП. Робота ж біля конвеєра доступна для всіх. Зазвичай потрібні різноробочі та монтери-оператори. Заробіток такожж можна збільшити шляхом збільшення кількості відпрацьованих годин.
 2. Робота на фабриках. Тут у працівників теж досить проста робота, хоч і вимагає терпіння та витривалості. Зазвичай потрібні пакувальники, що є також популярною професією серед жінок, вантажники, водії.
 3. Робота на складах. У цій сфері українці можуть працювати як комплектувальниками побутової техніки, взуття, одягу, а також різноробочі та водії. Можна влаштуватися менеджером-логістом або вантажником на спеціальний навантажувач. Зарплата буде набагато вищою, але вимог та обов’язків теж більше.
 4. Швейне виробництво. Це одна з найпопулярніших професій у Польщі для жінок з України. Оплата залежить від навичок та рівня підготовки. Досвідченим працівникам довіряють складнішу роботу, але й платять більше.
 5. Харчова промисловість. Кухарі, їхні помічники, обслуговуючий персонал у кафе та ресторанах можуть отримувати непогані зарплати. А ось помічник кухаря має всі шанси з часом самому працювати кухарем, заробляючи більше.

Як бачите, у Польщі безліч затребуваних професій, які підійдуть українцям.

Основні сфери зайнятості

Найбільше українців працевлаштовано у сферах будівництва, логістики та промисловості. Тут найбільше платять – у середньому 26,7 злотих брутто на годину, тобто до вирахування податків. У цих сферах працюють як вузькоспеціалізовані працівники, так і іноземці без досвіду. Будівельниками працюють близько 13% усіх українців у Польщі. Вони отримують понад 120 гривень за годину до вирахування податків.

Найбільше трудових мігрантів працюють у галузі промисловості. Загалом близько 16% усіх українців знайшли роботу на фабриках та заводах. Ще стільки ж зайняті у сфері сільського господарства.

Вигідні регіони для роботи у Польщі

Кожне польське воєводство має економічні особливості, які впливають на рівень оплати праці українців. Найбільше платять у Мазовецькому воєводстві, середня зарплата там найвища у Польщі – понад 6 000 злотих.

Трудові мігранти з України обирають Куяво-Поморське, Малопольське та Нижньосілезьке воєводства. Саме в цих воєводствах показники темпів росту заробітних плат зростають найбільше.

Також українці часто обирають Гданськ, Варшаву та Познань. Логічно, що у великих містах можна заробити більше. Хоча у Польщі більше рівень заробітку залежить від конкретного підприємства та обов’язків працівника, аніж від регіону роботи.

Знання мови

Необхідна робота в Польщі доступна навіть без знання мови. Звичайно, чим краще ви знаєте мову, тим більше можливостей та різних високооплачуваних вакансій є.

Вважається, що польська складна. Але насправді всього кілька місяців життя в мовному середовищі, трохи зусиль, і ви будете не тільки розуміти польську, але й говорити нею.

Чому варто обирати компанію Orion Group

Компанія Orion Group пропонує послуги з працевлаштування у Польщі. Вибирайте відповідні вакансії, зв’язуйтесь з рекрутером та збирайте документи. Ми зустрічаємо українців у Польщі після прибуття, надаємо житло та допомагаємо з відкриттям рахунку у польському банку.

Це може вас зацікавити:

Візовий центр оновив дати подачі документів. Знайди своє місто Візовий центр оновив дати подачі документів. Знайди своє місто

Візовий центр оновив дати подачі документів. Знайди своє місто

Нові дати для подання документів вже доступні на порталі оператора візових центрів Польші VFS Global. Згідно оновленного календаря можна подати документи...

Learn more
Скільки коштує квартира у Польщі Скільки коштує квартира у Польщі

Скільки коштує квартира у Польщі

Польща стала прихистком для мільйонів українців, яких війна змусила залишити свої домівки та майно. Напад Росії на Україну супроводжується жахливими руйнуваннями...

Learn more
Як правильно проходити карантин у Польші Як правильно проходити карантин у Польші

Як правильно проходити карантин у Польші

Kwarantanna domowa – офіційний мобільний додаток для проходження карантину в Польщі. Його установка є обов’язковою для тих осіб, хто був направлений...

Learn more