Скільки коштує квартира у Польщі

Скільки коштує квартира у Польщі

Польща стала прихистком для мільйонів українців, яких війна змусила залишити свої домівки та майно. Напад Росії на Україну супроводжується жахливими руйнуваннями цілих міст, зокрема багатомільйонних. Опинившись у безпеці, біженці дедалі частіше цікавляться, скільки коштує квартира у Польщі. Адже незважаючи ні на що життя продовжується, а наявність власної нерухомості дасть змогу знову відчути себе вдома.

У цьому матеріалі ми розповімо про вартість квартир у Польщі на вторинному та первинному ринку, про те, де шукати дешевше житло та що потрібно знати про придбання помешкання у Польщі.

Первинний та вторинний ринок нерухомості у Польщі: що варто знати

Процедура придбання квартири на первинному та вторинному ринку суттєво відрізняється. Один із вагомих нюансів — податок. Купуючи житло на вторинному ринку, доведеться сплатити податок на збагачення, а це 2% вартості житла. Придбання на первинному ринку звільняє від сплати такого податку.

Не менш важливим є той факт, що житло на вторинному ринку є відразу готовим до заселення. Щойно ви підпишете нотаріальний акт, можна в’їжджати у квартиру та святкувати новосілля. Щодо первинного ринку, зазвичай доводиться чекати довше. Але якщо оформлено іпотеку, платити потрібно буде навіть за час очікування.

Якщо плануєте купувати квартиру у новобудові, зверніть увагу на благоустрій. Саме від цього залежить czynsz, аналог української щомісячної квартплати. Якщо поруч із будинком, наприклад, є фонтан, то квартплата буде вищою, ніж у такому ж сусідньому будинку за кілька десятків метрів, але без штучної водойми.

Часто потенційні покупці дивляться ціни на квартири в Польщі на первинному ринку, і вони дуже привабливі. Проте рекомендовано додавати орієнтовно 1500 злотих до вартості кожного квадратного метра новобудови, адже ви купите квартиру з голими стінами, а вартість ремонту є достатньо високою.

Звісно, ​​придбання на етапі будівництва має свої плюси. Ви можете вибрати планування, будь-який поверх та витратити менше. Водночас вартість житла в Польщі на вторинному ринку вища, але житло часто вже з нормальним ремонтом, а враховуючи обставини, що склалися, хочеться якнайшвидше заселитися і бути впевненим у завтрашньому дні.

Найдорожчі місця для придбання квартири

Традиційно найдорожче житло у великих містах Польщі – Краків, Варшава Познань та інші. Найбільший попит серед українців мають одно- та двокімнатні квартири. Інші варіанти трохи менш популярні. Але навіть у межах великих населених пунктів вартість залежить від багатьох чинників:

 1. Місто та район. У Польщі традиційно дорожчою є нерухомість у центральних районах. Якщо ж потрібен більш доступний варіант, варто шукати на околицях великих міст або в невеликих населених пунктах.
 2. Планування квартири, її площа та якість ремонту. Якщо квартира купується на вторинному ринку не менш важливим є вік будинку.
 3. Стан території поблизу будинку, наявність місць для паркування тощо.
 4. Доступність інфраструктури: зупинок громадського транспорту, магазинів, кафе, шкіл, лікарень тощо.

Загалом це досить стандартні чинники, що впливають на формування ціни на квартири у всьому світі.

Щоб краще розуміти вартість квартир у Польщі, можна порівняти з українськими містами. Наприклад, у Львові можна купити квартиру в новобудові в середньому за 25 тисяч гривень за кв.м. У Кракові така сама квартира коштуватиме приблизно 42 тисячі гривень за кв.м. У портовому місті Гданськ квартира в новобудові коштуватиме приблизно 40 тисяч гривень за кв.м, тоді як в Одесі — від 33 до 44 тисяч за кв. м. Досить дорого коштує житло у Познані та Вроцлаві.

Що потрібно знати, плануючи купити квартиру в Польщі

Купити житло у Польщі досить легко. Хоча процедура придбання квартири на вторинному ринку та в новобудові трохи відрізняється:

Щоб купити квартиру в новобудові потрібно:

 1. Звернутися до компанії, яка пропонує вибрану вами нерухомість. Для укладання попереднього договору знадобиться лише посвідчення особи.
 2. Надати витяг з банку про наявність достатньої суми грошей для покупки.
 3. Надати свідоцтво про відсутність заборгованості із внесків соціального страхування (ZUS).
 4. Зареєструвати у нотаріуса договір купівлі/продажу та застрахувати квартиру.

Якщо ви вибираєте квартиру на вторинному ринку, то продавець має надати покупцю:

 • документ, що підтверджує право власності на житло;
 • довідку про те, що за квартиру виплачено кредит, якщо вона купувалась в іпотеку;
 • довідку про те, що у квартирі не зареєстровані інші мешканці.

Зазначимо, що купити приватний будинок у Польщі набагато складніше, оскільки насамперед доведеться отримати дозвіл польського МВС.

Чому варто звернутися до ORION GROUP

Агентство з пошуку роботи у Польщі пропонує допомогу та супровід у пошуку роботи. Вибирайте відповідні вакансії, а ми допоможемо на всіх етапах: від збору документів до укладання договору для роботи.

Це може вас зацікавити:

Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців

Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців

Якщо ви плануєте розпочати нове життя в Польщі, для початку варто дізнатися про рівень життя в цій країні, умови проживання українців...

Learn more
Що дає песель у Польщі Що дає песель у Польщі

Що дає песель у Польщі

На підставі закону про допомогу українцям від 16 березня 2022 року, наші громадяни можуть подавати заявки на отримання PESEL. Польща надає...

Learn more
Види віз до Польщі: для роботи, навчання та туризму Види віз до Польщі: для роботи, навчання та туризму

Види віз до Польщі: для роботи, навчання та туризму

Останні кілька років поїздки за кордон стали для багатьох українців абсолютно звичайною справою. Але нерідко виникають ситуації, коли для поїздки в...

Learn more