Скільки коштує квартира у Польщі

Скільки коштує квартира у Польщі

Польща стала прихистком для мільйонів українців, яких війна змусила залишити свої домівки та майно. Напад Росії на Україну супроводжується жахливими руйнуваннями цілих міст, зокрема багатомільйонних. Опинившись у безпеці, біженці дедалі частіше цікавляться, скільки коштує квартира у Польщі. Адже незважаючи ні на що життя продовжується, а наявність власної нерухомості дасть змогу знову відчути себе вдома.

У цьому матеріалі ми розповімо про вартість квартир у Польщі на вторинному та первинному ринку, про те, де шукати дешевше житло та що потрібно знати про придбання помешкання у Польщі.

Первинний та вторинний ринок нерухомості у Польщі: що варто знати

Процедура придбання квартири на первинному та вторинному ринку суттєво відрізняється. Один із вагомих нюансів — податок. Купуючи житло на вторинному ринку, доведеться сплатити податок на збагачення, а це 2% вартості житла. Придбання на первинному ринку звільняє від сплати такого податку.

Не менш важливим є той факт, що житло на вторинному ринку є відразу готовим до заселення. Щойно ви підпишете нотаріальний акт, можна в’їжджати у квартиру та святкувати новосілля. Щодо первинного ринку, зазвичай доводиться чекати довше. Але якщо оформлено іпотеку, платити потрібно буде навіть за час очікування.

Якщо плануєте купувати квартиру у новобудові, зверніть увагу на благоустрій. Саме від цього залежить czynsz, аналог української щомісячної квартплати. Якщо поруч із будинком, наприклад, є фонтан, то квартплата буде вищою, ніж у такому ж сусідньому будинку за кілька десятків метрів, але без штучної водойми.

Часто потенційні покупці дивляться ціни на квартири в Польщі на первинному ринку, і вони дуже привабливі. Проте рекомендовано додавати орієнтовно 1500 злотих до вартості кожного квадратного метра новобудови, адже ви купите квартиру з голими стінами, а вартість ремонту є достатньо високою.

Звісно, ​​придбання на етапі будівництва має свої плюси. Ви можете вибрати планування, будь-який поверх та витратити менше. Водночас вартість житла в Польщі на вторинному ринку вища, але житло часто вже з нормальним ремонтом, а враховуючи обставини, що склалися, хочеться якнайшвидше заселитися і бути впевненим у завтрашньому дні.

Найдорожчі місця для придбання квартири

Традиційно найдорожче житло у великих містах Польщі – Краків, Варшава Познань та інші. Найбільший попит серед українців мають одно- та двокімнатні квартири. Інші варіанти трохи менш популярні. Але навіть у межах великих населених пунктів вартість залежить від багатьох чинників:

 1. Місто та район. У Польщі традиційно дорожчою є нерухомість у центральних районах. Якщо ж потрібен більш доступний варіант, варто шукати на околицях великих міст або в невеликих населених пунктах.
 2. Планування квартири, її площа та якість ремонту. Якщо квартира купується на вторинному ринку не менш важливим є вік будинку.
 3. Стан території поблизу будинку, наявність місць для паркування тощо.
 4. Доступність інфраструктури: зупинок громадського транспорту, магазинів, кафе, шкіл, лікарень тощо.

Загалом це досить стандартні чинники, що впливають на формування ціни на квартири у всьому світі.

Щоб краще розуміти вартість квартир у Польщі, можна порівняти з українськими містами. Наприклад, у Львові можна купити квартиру в новобудові в середньому за 25 тисяч гривень за кв.м. У Кракові така сама квартира коштуватиме приблизно 42 тисячі гривень за кв.м. У портовому місті Гданськ квартира в новобудові коштуватиме приблизно 40 тисяч гривень за кв.м, тоді як в Одесі — від 33 до 44 тисяч за кв. м. Досить дорого коштує житло у Познані та Вроцлаві.

Що потрібно знати, плануючи купити квартиру в Польщі

Купити житло у Польщі досить легко. Хоча процедура придбання квартири на вторинному ринку та в новобудові трохи відрізняється:

Щоб купити квартиру в новобудові потрібно:

 1. Звернутися до компанії, яка пропонує вибрану вами нерухомість. Для укладання попереднього договору знадобиться лише посвідчення особи.
 2. Надати витяг з банку про наявність достатньої суми грошей для покупки.
 3. Надати свідоцтво про відсутність заборгованості із внесків соціального страхування (ZUS).
 4. Зареєструвати у нотаріуса договір купівлі/продажу та застрахувати квартиру.

Якщо ви вибираєте квартиру на вторинному ринку, то продавець має надати покупцю:

 • документ, що підтверджує право власності на житло;
 • довідку про те, що за квартиру виплачено кредит, якщо вона купувалась в іпотеку;
 • довідку про те, що у квартирі не зареєстровані інші мешканці.

Зазначимо, що купити приватний будинок у Польщі набагато складніше, оскільки насамперед доведеться отримати дозвіл польського МВС.

Чому варто звернутися до ORION GROUP

Агентство з пошуку роботи у Польщі пропонує допомогу та супровід у пошуку роботи. Вибирайте відповідні вакансії, а ми допоможемо на всіх етапах: від збору документів до укладання договору для роботи.

Це може вас зацікавити:

Страхування для виїзду за кордон на роботу до Польщі Страхування для виїзду за кордон на роботу до Польщі

Страхування для виїзду за кордон на роботу до Польщі

Багато років Польща приваблювала українців можливістю знайти роботу із добрим рівнем доходу. Напад Росії на Україну змусив мільйони українців змінити місце...

Learn more
Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Де в Європі можуть працювати українці? Це питання актуальне як ніколи раніше. Війна змусила мільйони українців кинути все та шукати нові...

Learn more
Права українців у Польщі Права українців у Польщі

Права українців у Польщі

За офіційними даними у 2021 році у Польщі працювало майже два мільйони українців. Після 24 лютого кількість українців у Польщі зросла...

Learn more