Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Де в Європі можуть працювати українці? Це питання актуальне як ніколи раніше. Війна змусила мільйони українців кинути все та шукати нові можливості в чужих країнах. Розповідаємо як біженцям знайти роботу за кордоном, які вакансії можна знайти, а також які документи знадобляться.

Де шукати роботу біженцям з України?

Країни Європейського союзу всіляко сприяють працевлаштуванню біженців з України. У супермаркетах Польщі, наприклад, на касах можна побачити листівки українською з актуальними вакансіями. Також місцеві волонтери можуть сприяти працевлаштуванню.

Але у чужій країні не все так просто. Привабливі пропозиції на працевлаштування без оформлення завжди несуть ризик потрапити на шахраїв або опинитися в трудовому рабстві.

Оптимальний варіант звертатися до агентств, які підбирають кадри. Наприклад, Orion Group пропонує підбір легальних вакансій у Польщі, зокрема для біженців з України.

Вакансії для біженців з України

Найчастіше пропонується робота біженцям з України, для якої не потрібна кваліфікація. І річ не в переконаннях іноземців, а в тому, що багато українців не можуть підтвердити свою освіту за кордоном. Найчастіше це пов’язано з незнанням мови. Так, кожна ситуація є індивідуальною, але за кордон виїхали сотні тисяч людей, усім просто не вистачить роботи за професією.

Це змушує шукати будь-яку роботу, але як працевлаштуватись не порушуючи закон і не ризикуючи? У такому разі краще звернутися до професіоналів. Orion Group 15 років допомагає українцям знаходити роботу за кордоном. Зараз наші послуги актуальні як ніколи, і ось чому:

  1. Вибір вакансій. Ми допоможемо знайти відповідну посаду. Підберемо варіант, що повністю відповідає вимогам, не тільки як обслуговуючий персонал або фізично складну роботу.
  2. Легальна робота у Польщі. Ми пропонуємо вакансії лише від перевірених контрагентів.
  3. Документи. Ми беремо на себе оформлення документації, щоб ви якнайшвидше почали працювати.
  4. Договір. Ми суворо дотримуємося закону, тобто до початку роботи оформлюються всі документи та трудовий договір.
  5. Безпека. Якщо ви їдете з України до Польщі на роботу, після приїзду вас зустріне наш представник.
  6. Банківський рахунок. Ми допомагаємо із відкриттям банківського рахунку. Жодних чорних і сірих зарплат.
  7. Ознайомтесь з актуальними вакансіями на нашому сайті, і ми візьмемо на себе всі паперові питання.

Які документи потрібні для роботи

Українець, який має статус біженця в Польщі, має право на роботу нарівні з поляками. Тобто додаткові дозволи у такому випадку не знадобляться. Але на практиці статусу можна чекати місяцями. Як бути з працевлаштуванням у такій ситуації?

Логічно, що на етапі подання заяви про надання міжнародного захисту легально працевлаштуватися не можна, а після отримання посвідки на проживання на основі статусу біженця без проблем. Нас цікавить період між поданням документів та отриманням посвідки.

Українці, які приїхали до Польщі після 24 лютого, можуть отримати особливий статус УКР, що дозволяє працювати без Освядченя чи Зезволеня. Для легального працевлаштування необхідно, щоб роботодавець вислав у уженд Повідомлення про те, що співробітник розпочав роботу.

Статус УКР можна розглядати як допоміжний статус для українців у Польщі. Він полегшує формальності, пов’язані з працевлаштуванням. Отримати цей документ можна разом із Песелем чи його оновленням.

Такий варіант набагато зручніший, оскільки зі статусом біженця багато труднощів. Припустимо, ви вирішили повернутися до України одразу після набуття статусу. У такому разі є ризик, що вам й зовсім заборонять в’їзд до всіх країн Європейського Союзу. Річ у тому, що держава спонсорує людину, вважаючи, що вона не зможе повернутися до своєї країни, де на даний момент є небезпечно.

Рекомендації від Orion Group

Ми з’ясували, де українцям шукати роботу за кордоном. Нижче перерахуємо актуальні рекомендації щодо безпечного працевлаштування:

  • Працюйте лише офіційно, інакше в кращому разі вам просто не доплатять за перепрацювання або зовсім не оплатять роботу, у гіршому – потрапите до трудового рабства.
  • У жодному разі не віддавайте свій паспорт чи посвідчення особи.
  • Перевірте, чи реальне місце роботи збігається з тим, що прописано в трудовому договорі.

Агентство Orion Group пропонує постійну та стабільну роботу у Польщі. Ми охоплюємо більшу частину Польщі та співпрацюємо з лідерами світового виробництва. Переважна кількість вакансій зосереджена на виробничих підприємствах та логістичних складах. Але ми допоможемо підібрати гідний варіант не лише для некваліфікованих працівників, а й для досвідчених спеціалістів, а також допоможемо з оформленням усіх документів для легального працевлаштування.

Це може вас зацікавити:

Найпопулярніші професії у Польщі Найпопулярніші професії у Польщі

Найпопулярніші професії у Польщі

З 90-х років минулого століття рівень життя у Польщі суттєво покращився. Входження до Євросоюзу у 2004 році сприяло зростанню польської економіки,...

Learn more
З Нового року будемо заробляти більше! З Нового року будемо заробляти більше!

З Нового року будемо заробляти більше!

Вже з 01.01.2021 р. набирає чинності Постанова про розмір мінімальної заробітної плати та розмір мінімальної погодинної заробітної плати за 2021 рік....

Learn more
Чим загрожує нелегальне працевлаштування? Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

У Польщі є дві установи уповноважені проводити перевірки законності вашої роботи: Прикордонна служба – може провести перевірку в компанії, де ви...

Learn more