Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців

Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців

Якщо ви плануєте розпочати нове життя в Польщі, для початку варто дізнатися про рівень життя в цій країні, умови проживання українців та особливості менталітету. Життя українців у Польщі мало чим відрізняється від життя середньостатистичного поляка. Кожен може організовувати час на власний розсуд, але є неписані правила, яких треба дотримуватися. Читайте далі, щоб дізнатися про переваги та недоліки життя у сусідній країні та особливості адаптації.

Особливості життя українця у Польщі

Почнемо з того, що жителі Польщі дуже поважають одне одного, а також своє минуле та уряд. Цього ж вони вимагають від мігрантів. Краще не робити суперечливих висловлювань, щоб не спровокувати конфлікту.

У Польщі переважає одна етнічна група, але після включення країни до Євросоюзу у 2004 році, вона стала привабливою для мігрантів. Самі поляки вважають рівень життя у країні середнім. Уряд всіляко допомагає людям, підтримує різні соціальні програми для місцевих та емігрантів. Попри це багато поляків вважають за краще їхати на роботу до Німеччини або Британії. Це змушує підприємців залучати робочу силу із сусідніх країн.

Якщо говорити про особливості проживання в Польщі українців, слід зазначити, що корінні поляки та мігранти мають практично рівні права. Іноземці ніяк не обмежені, вони теж можуть отримувати хорошу зарплату, навчатися чи відкривати бізнес. Влада підтримує ініціативи місцевих та мігрантів, якщо ті сприятимуть розвитку економіки.

Плюси та мінуси життя у Польщі

Українці, які працюють і живуть тут, стверджують, що поляки дуже стримані та гостинні. Фахівці державних установ завжди готові допомогти з вирішенням питань, що належать до їхньої компетенції. Життя в Польщі має безліч плюсів:

  • прогнозована економічна та політична ситуація;
  • чудові дороги;
  • зручне географічне розташування, що дає змогу українцям легко подорожувати до інших європейських країн та приїжджати до України;
  • добре розвинена інфраструктура, тут є все для комфортного життя та розваг;
  • недорогі та якісні продукти харчування;
  • доступна вартість оренди житла, якщо порівнювати з іншими країнами Євросоюзу;
  • чудова природа та відмінна екологічна ситуація;
  • соціальна захищеність;
  • схожа мова, що дає змогу українцям швидко адаптуватися до життя у сусідній країні.

Середньостатистичний корінний мешканець Польщі витрачає близько 1000 євро на місяць. Високі ціни на життя у Польщі повністю виправдані гарною якістю товарів та послуг.

Самі поляки вважають, що краще жити у великих містах, таких як Варшава, Краків чи Вроцлав. Але насправді інфраструктура по всій країні досить добре розвинена. У великих містах більше можливостей, зате в невеликих можна більше відкладати, оскільки та ж оренда житла коштує набагато менше.

Також варто зазначити й доступні ціни на проїзд у громадському транспорті. Жителі та гості країни можуть купити місячний абонемент, що дає змогу суттєво заощадити, особливо, якщо доводиться користуватися громадським транспортом щодня.

Гості країни будуть приємно вражені вартістю продуктів харчування. Вони високої якості, а коштують дешевше, ніж в інших країнах Європи та навіть в Україні. Набір продуктів першої необхідності коштуватиме приблизно 100 злотих. Але завжди можна непогано заощадити, якщо стежити за акціями та знижками у великих супермаркетах.

Польща пропонує чудові умови життя для поляків та резидентів інших країн. Система освіти дозволяє освоїти потрібну професію навіть іноземцям. Чимало українців обирають Польщу для навчання.

Також варто сказати, що медицина тут платна, але кожен мешканець оформляє страхування, щоб отримати доступ до висококваліфікованого медобслуговування.

З недоліків життя в Польщі – вкрай незручний принцип підключення до інтернету. При оренді житла варто заздалегідь поцікавитися, чи доступ до мережі включено у вартість. Річ у тім, що для отримання інтернету знадобиться укласти довгостроковий контракт із провайдером.

Чому українці обирають Orion Group

Ви все ще сумніваєтеся, чи варто переїжджати до Польщі? Ця країна ідеально підходить для українців, тим більше, що тут може знайти роботу кожен охочий без досвіду, знання мови та освіти. Ознайомтесь із доступними вакансіями на сайті агентства Orion Group. Вибирайте відповідну, зв’яжіться з рекрутером та оформляйте документи.

По приїзді до Польщі вас зустрінуть представники Orion Group. Також ми забезпечуємо житлом спочатку і допомагаємо з організаційними питаннями, наприклад, відкриттям рахунку в банку. Після проходження медогляду та укладання договору з роботодавцем ви приступите до роботи.

Скористатися нашими послугами можна безкоштовно. Ми працюємо на всій території України. Документи можна надіслати в електронному форматі або поштою.

Це може вас зацікавити:

Аферисти в Польщі масово розсилають спам-повідомлення з неправдивою інформацією про карантин Аферисти в Польщі масово розсилають спам-повідомлення з неправдивою інформацією про карантин

Аферисти в Польщі масово розсилають спам-повідомлення з неправдивою інформацією про карантин

Користувачі все частіше стали отримувати повідомлення про те, що необхідно пройти карантин 10 днів через загрозу у їх найближчому оточенні. Текст...

Learn more
Що дає песель у Польщі Що дає песель у Польщі

Що дає песель у Польщі

На підставі закону про допомогу українцям від 16 березня 2022 року, наші громадяни можуть подавати заявки на отримання PESEL. Польща надає...

Learn more
Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Де в Європі можуть працювати українці? Це питання актуальне як ніколи раніше. Війна змусила мільйони українців кинути все та шукати нові...

Learn more