Яка допомога українцям у Польщі надається і що потрібно знати про отримання ПМП

Яка допомога українцям у Польщі надається і що потрібно знати про отримання ПМП

З першого дня війни Польща приймала українців навіть за внутрішніми паспортами й без Covid-обмежень, зараз ситуація в Україні більш контрольована, але ризик затяжного блекауту змушує українців все частіше цікавитися, як переїхати до Польщі у 2022. Розповідаємо, як виїхати в Польщу зараз і які документи знадобляться для дозволу на ПМП.

Що потрібно для ПМП у Польщі

Українці можуть скористатися перевагою статусу біженця. Йдеться не лише про соціальну сферу, а й ринок праці. Тобто якщо ви біженець, але готові працювати й платити податок – ласкаво просимо. Роботодавцю достатньо повідомити про прийняття на роботу бюро з працевлаштування. Отримати ПМП у Польщі буде набагато простіше, якщо ви сплачуєте податки. Розповідаємо, як виїхати до Польщі з сім’єю.

Усі громадяни України перебуватимуть у Польщі легально всього за двох умов:

  • кордон перетнув після 24 лютого 2022 року;
  • кордон перетнув офіційно, тобто перетин кордону зафіксовано в реєстрі Прикордонної служби.

Після прибуття на територію Польщі потрібно буде отримати PESEL – аналог українського ідентифікаційного коду. Наявність цього документа дозволить легально працювати, навчатися та користуватися всіма пільгами, які зараз доступні громадянам України, які втекли до Польщі від війни. Водночас отримати PESEL потрібно протягом 60 днів із дня перетину кордону.

Щоб українець зміг отримати посвідку на постійне проживання, йому знадобиться подати відповідний запит до компетентних органів. Згідно з чинним законодавством, зробити це можна лише через 9 місяців після легального перетину кордону, але не пізніше 18 місяців. Такий дозвіл буде дійсним протягом трьох років з моменту надання такого дозволу. Нижче ми розповімо про можливі варіанти отримання ПМП у Польщі.

Умови та документи для імміграції до Польщі 2022

Імміграція до Польщі 2022 року передбачає легальний в’їзд у країну та отримання посвідки на постійне проживання. Такий дозвіл може бути двох типів:

  1. Тимчасовий. Доступно для осіб, які перебувають на території країни не менше трьох місяців. Статус можуть надати на термін від 3 до 36 місяців із правом продовження.
  2. Постійний. Його видають без зазначення конкретного терміну дії, але одержати його можна лише разом із карткою на проживання, яку видають на термін 10 років. У такому разі громадянин отримає такі права:
  • необмежений час проживати у Польщі в межах чинного дозволу;
  • можливість працевлаштування без спеціальних дозволів;
  • безперешкодний виїзд та в’їзд до країни, що ідеально підходить для ведення бізнесу у Польщі;
  • перетин кордонів країн Шенгенської зони та перебування у них до 90 днів.

Тобто українець із постійною посвідкою на проживання отримає майже такі ж права, як і громадяни Польщі, хіба що за винятком права голосування.

Хто може отримати ПМП у Польщі та які документи знадобляться

Переїзд до Польщі доступний наступним категоріям українських громадян:

  • українцям, які стали вимушеними біженцями;
  • особам, які уклали шлюб із громадянином/громадянкою Польщі;
  • власникам карти поляка;
  • особам віком до 18 років, якщо їхні батьки отримують дозвіл на проживання;
  • особи, які розвивають свій бізнес Польщі та створюють робоче місце.

А також українцям, які мають польське коріння. Але цей факт має підтверджуватись документально.

Для імміграції в Польщу з України в 2022 році з отриманням ПМП знадобляться такі документи:

  • заяву за зразком, заповнену польською мовою;
  • підтвердження постійного проживання у країні, це може бути договір оренди квартири;
  • квитанцію про сплату державного збору, Постійний дозвіл коштує 640 злотих. Також доведеться сплатити за картку проживання, а це 50 злотих за дорослого та 25 злотих за дитину до 16-річного віку.
  • 4 фотографії.

Додатково можуть знадобитись інші документи, це потрібно уточнювати окремо для кожної конкретної ситуації.

Як бачите, отримати дозвіл на проживання у Польщі досить просто, особливо зараз, коли Польща максимально спростила всі вимоги, аби допомогти українцям за умов повномасштабного вторгнення Росії.

Підтримка українців у Польщі

В умовах воєнного стану в Україні є можливість переїхати жити до Польщі. Всі українці мають можливість набути статусу тимчасового захисту, який дає право на освіту, медичну допомогу та легальне працевлаштування.

Імміграція до Польщі з України – це один із найпростіших варіантів втекти від війни. Наші громадяни мають всебічну підтримку: від безкоштовного проживання до щомісячних виплат.

Корисні поради від Orion

Якщо ви цікавитеся, як іммігрувати до Польщі 2022 року, починати варто з пошуку роботи. Наша агенція OrionGroup пропонує повний супровід у працевлаштуванні. Ми допоможемо підібрати найбільш відповідну вакансію та візьмемо на себе всі організаційні питання: від оформлення дозволів та трудового договору до зустрічі вас у Польщі після прибуття. Ми перевіряємо всіх роботодавців та пропонуємо лише легальні вакансії.

Навіть якщо ви їдете до Польщі, щоби втекти від війни, не варто відмовлятися від працевлаштування. Роботодавці у Польщі всіляко йдуть назустріч українцям, які стали вимушеними біженцями, та пропонують роботу на неповний робочий день, що дуже зручно, наприклад, для мам із маленькими дітками.

Це може вас зацікавити:

Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Де в Європі можуть працювати українці? Це питання актуальне як ніколи раніше. Війна змусила мільйони українців кинути все та шукати нові...

Learn more
Скільки коштує квартира у Польщі Скільки коштує квартира у Польщі

Скільки коштує квартира у Польщі

Польща стала прихистком для мільйонів українців, яких війна змусила залишити свої домівки та майно. Напад Росії на Україну супроводжується жахливими руйнуваннями...

Learn more
Як правильно проходити карантин у Польші Як правильно проходити карантин у Польші

Як правильно проходити карантин у Польші

Kwarantanna domowa – офіційний мобільний додаток для проходження карантину в Польщі. Його установка є обов’язковою для тих осіб, хто був направлений...

Learn more