Як отримати карту побиту в Польщі: практичні поради

Як отримати карту побиту в Польщі: практичні поради

Багато українців працюють у Польщі роками та планують будувати своє життя в Європі. І одним із перших термінів, з якими зіштовхуються практично всі мігранти, є карта побиту. Спробуємо з’ясувати, як отримати карту побиту в Польщі.

Що ж це карта побиту і які типи карт побиту бувають?

Карта побиту — це документ, який є підтвердженням особливого статусу іноземця, який перебуває в Польщі. Він засвідчує тимчасовий дозвіл на проживання. З ним можна легко перетинати кордон протягом терміну дії карти без обмежень за кількістю.

Перед тим, як отримати карту побиту в Польщі, важливо вивчити різновиди такого документа. Існують карти:

 • Часового побиту (відома також як тимчасова). Її видають на 3 роки максимум на підставі документів, що підтверджують легальність перебування у Польщі.
 • Сталого побиту (відома також як постійна). Тривалість дії – 10 років. Оформляється для осіб, які мають польське коріння. Тому перед тим, як отримати постійний побит у Польщі, потрібно знайти документи, що підтверджують польське походження.
 • Резидента ЄС. Документ діє 5 років. Може оформлятись для проживання на території країни мінімум 5 років.

Здебільшого питання, як отримати карту побиту в Польщі, стосується аспектів оформлення часового типу. Такий документ не тільки дає змогу безпроблемно перетинати кордон, він має й інші переваги: ​​дозволяє до трьох місяців перебувати в інших державах Шенгену, дає можливість на придбання нерухомості або автомобіля.

Карта побиту Польща: хто може подаватися?

Спробуємо з’ясувати, коли можна подавати на карту побиту. Законне право на отримання такого документа мають ті, хто:

 • офіційно працює у Польщі та оформив довгостроковий трудовий договір;
 • чоловік/дружина громадянина Польщі;
 • чоловік/дружина особи, яка має ПМП (у цьому випадку карта оформляється з урахуванням правил возз’єднання сім’ї);
 • учні, які перейшли на денну форму навчання або відвідують довгострокові курси;
 • власники приватного бізнесу.

Тому перед тим, як оформити карту побиту в Польщі, необхідно подбати про наявність законних підстав для цього.

Процедура подачі карти

Якщо ви цікавитесь як податись на карту побиту, необхідно дізнатися де знаходиться Воєводське управління по вашому місцю проживання. Саме тут у Відділі справ іноземних громадян відбувається видача такого дозволу. Іноземцю необхідно зібрати низку документів:

 • Заява відповідно до зразка. Її заповнюють польською мовою, розбірливими друкованими літерами. Зразок можна легко знайти в інтернеті або взяти у місцевому Воєводському управлінні.
 • Ксерокопії власного закордонного паспорта у кількості 3 екземплярів. Також до Воєводського управління подають оригінал для порівняння.
 • Свіжі фотографії стандартного розміру 4,5х3,5 см. Вам знадобиться 5 екземплярів. Тут важливо поінформувати фотографа, що потрібні фотографії саме для карти побиту – у них особливість положення профілю.
 • Документи, що підтверджують законність оформлення карти. До таких належить договір на роботу, довідка з ВНЗ (у цьому випадку необхідна наявність квитанції про оплату навчання або підтвердження безоплатності освіти), свідоцтво про шлюб, доповнене документами чоловіка/дружини.
 • Квитанція (чек) про оплату.
 • Чинна медична страховка, що покриває весь термін перебування у Польщі.
 • Актуальний договір оренди житла чи довідка із гуртожитку.
 • Прописка — адреса також буде вказана на карті.
 • Біометричні дані (відбитки пальців).

Які документи необхідні для карти побиту, бажано уточнити у місцевому Воєводському управлінні. Адже у кожній ситуації список може трохи відрізнятись.

Як довго робиться карта побиту?

За законом на ухвалення рішення раніше потрібно було 60-180 днів. Проте нещодавно набули чинності нові правки і тепер на запитання, скільки робиться карта побиту, відповісти набагато складніше, оскільки термін видачі карти не регламентується законом через наплив біженців з України. Увесь час розгляду заявник легально перебуває на території Польщі. Переміщення по Шенгенській зоні або перетин кордону в обох напрямках можливий лише за наявності безвізу або візи.

Компанія Orion Group: комплексні послуги з працевлаштування у Польщі

Агентство Orion Group пропонує всім охочим послуги з пошуку роботи у Польщі. Компанія пропонує перевірені вакансії від надійних роботодавців та організовує покрокове супроводження заявників на кожному етапі.

Сервіс Orion Group допомагає вибрати найкращу вакансію залежно від умінь, навичок та можливостей кандидата, оформити усі документи, підписати трудовий договір та зробити візу. Наші клієнти отримують комплексний супровід, юридичну допомогу та необхідні консультації на всіх етапах співпраці. Більш детальну інформацію можна отримати за номером телефону, який ви знайдете на нашому сайті.

Це може вас зацікавити:

Аферисти в Польщі масово розсилають спам-повідомлення з неправдивою інформацією про карантин Аферисти в Польщі масово розсилають спам-повідомлення з неправдивою інформацією про карантин

Аферисти в Польщі масово розсилають спам-повідомлення з неправдивою інформацією про карантин

Користувачі все частіше стали отримувати повідомлення про те, що необхідно пройти карантин 10 днів через загрозу у їх найближчому оточенні. Текст...

Learn more
Чим загрожує нелегальне працевлаштування? Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

У Польщі є дві установи уповноважені проводити перевірки законності вашої роботи: Прикордонна служба – може провести перевірку в компанії, де ви...

Learn more
Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Робота для біженців з України: доступні вакансії та рекомендації щодо пошуку

Де в Європі можуть працювати українці? Це питання актуальне як ніколи раніше. Війна змусила мільйони українців кинути все та шукати нові...

Learn more