Види віз до Польщі: для роботи, навчання та туризму

Види віз до Польщі: для роботи, навчання та туризму

Останні кілька років поїздки за кордон стали для багатьох українців абсолютно звичайною справою. Але нерідко виникають ситуації, коли для поїздки в іншу державу потрібне оформлення візи. Спробуємо розібратися, які відомі види віз до Польщі та розглянемо умови їхнього отримання.

Основні різновиди віз до Польщі

Виділяють такі види віз до Польщі:

 • Аеропортна (також відома як тип А). Дозволяє летіти транзитом через польські аеропорти, але виходити за їхні межі не можна.
 • Транзитна (ще відома як тип В). Наразі не використовується. Замість неї оформлюють візу С, про яку йдеться трохи нижче.
 • Шенгенська (відома також як тип С). Дає змогу безперешкодно переміщатися всередині шенгенської зони протягом усього періоду, на який оформлено візу.
 • Національна (відома також як тип D). Такий документ дозволяє перебувати у Польщі протягом зазначеного терміну. Допускає транзитний рух усередині шенгенської зони.

Якщо метою візиту є тривале перебування на території Польщі – громадянам України підходять лише останні типи віз до Польщі – шенгенська чи національна. Залежно від цілей візиту, а також його тривалості, ці види польських віз для українців також поділяються на категорії.

Робочі візи: різновиди та особливості

Найпоширеніші типи робочих віз до Польщі – це документи з кодами С05, D05 та D06. Дізнаймося про їхні особливості трохи докладніше:

 • Шенгенська віза С05 дозволяє працювати на території Республіки Польща протягом 3 місяців.
 • Національна віза типу D05 дає змогу працювати протягом шести місяців. Для сезонних робіт не використовується.
 • Підвид цього документа віза типу D05a дозволяє працювати виключно на сезонних роботах протягом 9 місяців.
 • Національна віза типу D06 дозволяє працювати понад пів року, але не підходить для сезонних робіт.

Інші типи віз до Польщі

Існують не лише робочі, а й інші види польських віз:

 • Бізнес-віза, також має код С04. Видається бізнесменам на підставі запрошення, отриманого від польської фірми, а також контракту, який підтверджує мету поїздки.
 • Туристична, також має код С01. Згідно з правилами, для оформлення такої візи необхідно надати квитки в обидва боки, документи про бронювання готелю та план запланованої подорожі.
 • Шопінг віза чи віза на закупи може бути оформлена лише мешканцями західних областей України. Первинна віза такого типу діє 7 днів, у списку обов’язкових документів – підтверджене бронювання готелю.
 • Гостьова віза. Цей документ оформляється на запрошення будь-якого громадянина Польщі або особи з ВНП чи ПМП. Гостьова віза дає право перебувати на території Польщі протягом пів року.
 • Студентська віза. Це однорічна національна віза типу D, яка дає змогу перебувати у Польщі протягом періоду навчання. Оформляється на підставі документів про зарахування до навчального закладу.

Вартість візи визначається вибраним видом дозволу. Якщо подавати документи самостійно, потрібно сплатити лише візовий збір – 14 євро. Але щоб не помилитися під час підготовки пакета документів та їхнього заповнення, можна скористатися послугами спеціальних компаній, які знають все про візи до Польщі та пропонують комплексну допомогу.

Терміни дії та терміни перебування: що потрібно знати?

Якщо вам потрібна віза до Польщі, види віз — це далеко не все, що потрібно знати. Важливо враховувати також термін дії такого документа – період від початку дії документа до моменту його закінчення, а також термін перебування – тривалість можливого перебування на території Польщі в рамках цієї візи. Це можуть бути різні дані, у такому випадку йдеться про “візу з коридором”.

Коридор – термін, який вважається розмовним, але використовується досить часто. Підрахувати його достатньо просто. Якщо отримано візу D, то вона діє від 02.06.2022 до 01.06.2023, тобто триває протягом 365 днів. Водночас термін перебування – 6 місяців або 180 днів. В рамках цієї візи людина може в’їхати до Польщі у будь-який день з 02.06.2022 до 01.06.2023, однак сумарний час перебування на території країни має становити не більше 180 днів. Кількість в’їздів-виїздів не обмежена.

Пошук роботи через Orion Group: переваги та гарантії

Компанія Orion Group пропонує допомогу у працевлаштуванні – ми забезпечуємо клієнтів повноцінною легальною та абсолютно безпечною роботою в Польщі, дотримуючись принципів взаємної довіри. Ми надаємо практичну та консультаційну допомогу на кожному етапі пошуку роботи та подальшої співпраці.

Агентство Orion Group пропонує лише перевірені вакансії від найкращих польських роботодавців. Наш сервіс допомагає вибрати відповідну роботу, оформити чесний та вигідний договір, отримати запрошення на роботу та оформити візу. Більш детальну інформацію можна отримати за номером телефону, який ви знайдете на нашому сайті.

Це може вас зацікавити:

З Нового року будемо заробляти більше! З Нового року будемо заробляти більше!

З Нового року будемо заробляти більше!

Вже з 01.01.2021 р. набирає чинності Постанова про розмір мінімальної заробітної плати та розмір мінімальної погодинної заробітної плати за 2021 рік....

Learn more
Скільки коштує квартира у Польщі Скільки коштує квартира у Польщі

Скільки коштує квартира у Польщі

Польща стала прихистком для мільйонів українців, яких війна змусила залишити свої домівки та майно. Напад Росії на Україну супроводжується жахливими руйнуваннями...

Learn more
Сейм Польщі розглядає поправки до Закону про іноземців 🧑‍⚖️ Сейм Польщі розглядає поправки до Закону про іноземців 🧑‍⚖️

Сейм Польщі розглядає поправки до Закону про іноземців 🧑‍⚖️

іноземець, який отримав Карту Побуту більше не повинен повністю переробляти карту при зміні роботодавця. Достатньо подати заяву про зміну рішення воєводи....

Learn more