Що дає песель у Польщі

Що дає песель у Польщі

На підставі закону про допомогу українцям від 16 березня 2022 року, наші громадяни можуть подавати заявки на отримання PESEL. Польща надає громадянам України майже такі самі права, як і полякам, а песель відкриває таку можливість. У цьому матеріалі ми розповімо, що дає песель у Польщі, як виглядає польський PESEL, а також які документи потрібні для його отримання.

Що таке песель і для чого він потрібний

PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) у перекладі звучить як універсальна електронна система реєстрації населення, складається з одинадцяти цифр і призначений для ідентифікації особи. Простими словами, це є аналог українського ідентифікаційного коду.

Раніше отримати PESEL могли ті, хто проживав у Польщі не менше трьох місяців на постійній або тимчасовій основі.

Сьогодні документ доступний для українців, які втекли від війни та змушені шукати безпечний притулок у Польщі, а також для:

 • членів сім’ї громадянина України, які мають Карту поляка;
 • чоловіка/дружини українки/українця з громадянством іншої країни, які прибули до Польщі після 24 лютого з території України через офіційні пункти пропуску.

Також українців цікавить, як виглядає польський песель. Це номер, що складається з:

 • дати народження;
 • податкового номера;
 • ідентифікації статі;
 • контрольного числа.

Як отримати PESEL у Польщі 2022

Українців, які опинилися в Польщі після 24 лютого, цікавить, чи потрібен песель і як його оформити. Почнемо з того, що цей документ є необов’язковим, але він спростить отримання всіх послуг. Як отримати песель у Польщі, це питання цікавить усіх українців, які опинились у Польщі після 24 лютого. Заявку на отримання PESEL подають у будь-якому управлінні комуни. Бланк можна завантажити в інтернеті або отримати видрук в офісі. Отримання песеля у Польщі передбачає надання посвідчення особи.

Також для присвоєння PESEL знадобиться фото 35 на 45 мм. Але його можуть зробити безкоштовно під час подачі. Також в осіб віком від 12 років можуть взяти відбитки пальців.

Зазначимо, що для отримання песель потрібна прописка, але біженцям з України не потрібно шукати рішення, як отримати песель без прописки. Цей пункт є необов’язковим. Щодо біженців з України, достатньо заповнити анкету та підтвердити особу.

Чи можливо і як зробити песель онлайн

Досвід українців, які знайшли притулок у Польщі, каже, що оформити PESEL онлайн немає можливості. Ми шукали інформацію про оформлення песелю на урядових сайтах Польщі, але так і не знайшли її.

Загалом у Польщі непогано розвинені онлайн-послуги, але подати заявку на отримання песелю можна лише особисто, і лише в адміністрації чи спецпункті, де працюють з документами біженців з України.

Документи для подання

Щоб оформити песель у Польщі, знадобиться мінімум документів:

 • Заява з проханням надати PESEL у зв’язку з воєнними діями в Україні. Анкету можна отримати в адміністрації ґміни.
 • У заяві зазначаються такі дані: ім’я та прізвище, дата та місце народження, країна народження та громадянство, дата в’їзду до Польщі, український ідентифікаційний номер.

Додатково знадобиться посвідчення особи, підійде навіть “Дія”, щоб переконатися, що у заяві зазначені вірогідні дані. Якщо заява заповнюється від імені неповнолітнього, потрібно вказати інформацію про батьків або законних опікунів.

Які переваги ви отримуєте, маючи польський PESEL

Песель потрібен у багатьох випадках:

 • зміна місця проживання;
 • працевлаштування;
 • подання заяви на оформлення кредиту;
 • подання податкової декларації;
 • зміна сімейного стану;
 • оформлення страхування та відвідування лікарні;
 • відкриття компанії.

Щодо біженців з України, то їм необов’язково потрібен песель у Польщі. Але його наявність дає біженцям можливість безперешкодно користуватись усіма пільгами, які уряд Польщі передбачає для українців.

Корисні поради від Orion Group

Orion Group — агенція з працевлаштування у Польщі, що спеціалізується на підборі вакансій, які не потребують спеціальних навичок. Усі послуги для претендентів ми надаємо безкоштовно, нашу роботу оплачує роботодавець.

В нас запропоновані вакансії від провідних компаній. Наші контрагенти – надійні, великі компанії. Ми допомагаємо з оформленням документів для роботи, але легально працевлаштуватися у Польщі без PESEL не вдасться, тобто оформляти його обов’язково. Виплата заробітної плати лише на банківський рахунок, а для його відкриття теж знадобиться песель.

На додаток ми забезпечуємо повний супровід: від укладання договору на роботу до відкриття банківського рахунку. Виїжджаючи на роботу з України, у Польщі вас зустріне наш координатор та супроводжує до місця проживання. Ми про це також подбали. Якщо ви вже проживаєте в Польщі як біженець і бажаєте працевлаштуватися, також можете звертатися до нас, ми обов’язково підберемо відповідну вакансію.

Ознайомтеся з переліком вакансій та зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом. Про все інше подбаємо ми. Пошук роботи не проблема, Orion Group допоможе на всіх етапах. Вам залишається тільки вибрати відповідну вакансію.

Це може вас зацікавити:

Як отримати карту побиту в Польщі: практичні поради Як отримати карту побиту в Польщі: практичні поради

Як отримати карту побиту в Польщі: практичні поради

Багато українців працюють у Польщі роками та планують будувати своє життя в Європі. І одним із перших термінів, з якими зіштовхуються...

Learn more
Сейм Польщі розглядає поправки до Закону про іноземців 🧑‍⚖️ Сейм Польщі розглядає поправки до Закону про іноземців 🧑‍⚖️

Сейм Польщі розглядає поправки до Закону про іноземців 🧑‍⚖️

іноземець, який отримав Карту Побуту більше не повинен повністю переробляти карту при зміні роботодавця. Достатньо подати заяву про зміну рішення воєводи....

Learn more
Чим загрожує нелегальне працевлаштування? Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

У Польщі є дві установи уповноважені проводити перевірки законності вашої роботи: Прикордонна служба – може провести перевірку в компанії, де ви...

Learn more