Що дає песель у Польщі

Що дає песель у Польщі

На підставі закону про допомогу українцям від 16 березня 2022 року, наші громадяни можуть подавати заявки на отримання PESEL. Польща надає громадянам України майже такі самі права, як і полякам, а песель відкриває таку можливість. У цьому матеріалі ми розповімо, що дає песель у Польщі, як виглядає польський PESEL, а також які документи потрібні для його отримання.

Що таке песель і для чого він потрібний

PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) у перекладі звучить як універсальна електронна система реєстрації населення, складається з одинадцяти цифр і призначений для ідентифікації особи. Простими словами, це є аналог українського ідентифікаційного коду.

Раніше отримати PESEL могли ті, хто проживав у Польщі не менше трьох місяців на постійній або тимчасовій основі.

Сьогодні документ доступний для українців, які втекли від війни та змушені шукати безпечний притулок у Польщі, а також для:

 • членів сім’ї громадянина України, які мають Карту поляка;
 • чоловіка/дружини українки/українця з громадянством іншої країни, які прибули до Польщі після 24 лютого з території України через офіційні пункти пропуску.

Також українців цікавить, як виглядає польський песель. Це номер, що складається з:

 • дати народження;
 • податкового номера;
 • ідентифікації статі;
 • контрольного числа.

Як отримати PESEL у Польщі 2022

Українців, які опинилися в Польщі після 24 лютого, цікавить, чи потрібен песель і як його оформити. Почнемо з того, що цей документ є необов’язковим, але він спростить отримання всіх послуг. Як отримати песель у Польщі, це питання цікавить усіх українців, які опинились у Польщі після 24 лютого. Заявку на отримання PESEL подають у будь-якому управлінні комуни. Бланк можна завантажити в інтернеті або отримати видрук в офісі. Отримання песеля у Польщі передбачає надання посвідчення особи.

Також для присвоєння PESEL знадобиться фото 35 на 45 мм. Але його можуть зробити безкоштовно під час подачі. Також в осіб віком від 12 років можуть взяти відбитки пальців.

Зазначимо, що для отримання песель потрібна прописка, але біженцям з України не потрібно шукати рішення, як отримати песель без прописки. Цей пункт є необов’язковим. Щодо біженців з України, достатньо заповнити анкету та підтвердити особу.

Чи можливо і як зробити песель онлайн

Досвід українців, які знайшли притулок у Польщі, каже, що оформити PESEL онлайн немає можливості. Ми шукали інформацію про оформлення песелю на урядових сайтах Польщі, але так і не знайшли її.

Загалом у Польщі непогано розвинені онлайн-послуги, але подати заявку на отримання песелю можна лише особисто, і лише в адміністрації чи спецпункті, де працюють з документами біженців з України.

Документи для подання

Щоб оформити песель у Польщі, знадобиться мінімум документів:

 • Заява з проханням надати PESEL у зв’язку з воєнними діями в Україні. Анкету можна отримати в адміністрації ґміни.
 • У заяві зазначаються такі дані: ім’я та прізвище, дата та місце народження, країна народження та громадянство, дата в’їзду до Польщі, український ідентифікаційний номер.

Додатково знадобиться посвідчення особи, підійде навіть “Дія”, щоб переконатися, що у заяві зазначені вірогідні дані. Якщо заява заповнюється від імені неповнолітнього, потрібно вказати інформацію про батьків або законних опікунів.

Які переваги ви отримуєте, маючи польський PESEL

Песель потрібен у багатьох випадках:

 • зміна місця проживання;
 • працевлаштування;
 • подання заяви на оформлення кредиту;
 • подання податкової декларації;
 • зміна сімейного стану;
 • оформлення страхування та відвідування лікарні;
 • відкриття компанії.

Щодо біженців з України, то їм необов’язково потрібен песель у Польщі. Але його наявність дає біженцям можливість безперешкодно користуватись усіма пільгами, які уряд Польщі передбачає для українців.

Корисні поради від Orion Group

Orion Group — агенція з працевлаштування у Польщі, що спеціалізується на підборі вакансій, які не потребують спеціальних навичок. Усі послуги для претендентів ми надаємо безкоштовно, нашу роботу оплачує роботодавець.

В нас запропоновані вакансії від провідних компаній. Наші контрагенти – надійні, великі компанії. Ми допомагаємо з оформленням документів для роботи, але легально працевлаштуватися у Польщі без PESEL не вдасться, тобто оформляти його обов’язково. Виплата заробітної плати лише на банківський рахунок, а для його відкриття теж знадобиться песель.

На додаток ми забезпечуємо повний супровід: від укладання договору на роботу до відкриття банківського рахунку. Виїжджаючи на роботу з України, у Польщі вас зустріне наш координатор та супроводжує до місця проживання. Ми про це також подбали. Якщо ви вже проживаєте в Польщі як біженець і бажаєте працевлаштуватися, також можете звертатися до нас, ми обов’язково підберемо відповідну вакансію.

Ознайомтеся з переліком вакансій та зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом. Про все інше подбаємо ми. Пошук роботи не проблема, Orion Group допоможе на всіх етапах. Вам залишається тільки вибрати відповідну вакансію.

Це може вас зацікавити:

Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців

Особливості, переваги та недоліки життя у Польщі для українців

Якщо ви плануєте розпочати нове життя в Польщі, для початку варто дізнатися про рівень життя в цій країні, умови проживання українців...

Learn more
Чим загрожує нелегальне працевлаштування? Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

Чим загрожує нелегальне працевлаштування?

У Польщі є дві установи уповноважені проводити перевірки законності вашої роботи: Прикордонна служба – може провести перевірку в компанії, де ви...

Learn more
Як правильно проходити карантин у Польші Як правильно проходити карантин у Польші

Як правильно проходити карантин у Польші

Kwarantanna domowa – офіційний мобільний додаток для проходження карантину в Польщі. Його установка є обов’язковою для тих осіб, хто був направлений...

Learn more