Масовані ракетні атаки росіян на об’єкти енергетичної інфраструктури України залишають людей без світла. Постійні аварійні відключення та затяжні блекаути стали приводом задуматися про те, куди поїхати взимку до Європи. Якщо раніше українці цікавилися, куди поїхати до Європи взимку для того, щоби провести там зимові канікули, то зараз стоїть питання про виживання, особливо для людей з маленькими дітьми. Розповідаємо, де можна перезимувати у країнах Євросоюзу та що для цього потрібно.
Будь-яка країна цивілізованого світу готова прийняти людей з України. У країнах Європи пропонуються різні пільги, але якщо ви, наприклад, змушені залишити дім не через реальну небезпеку для життя та здоров’я, а лише для того, щоб перезимувати в теплі, то вам зовсім не обов’язково набувати статусу біженця. Якщо ви цікавитеся, де перезимувати в Європі, варто розуміти, що багато країн вже вичерпали свій ресурс, тому знайти місця для безкоштовного розміщення може бути непросто.
Найбільш вигідно буде перезимувати у Польщі. Річ у тім, що ціни на продукти там такі самі, як в Україні, а то й нижчі. До того ж розташування Польщі залишає можливість відвідувати родину в Україні.
Польща з першого дня війни всіляко допомагає українцям і прийняла більшість біженців. Крім цього, у Польщі не доведеться зустрічати росіян, їх зрідка можна побачити на півночі країни через близькість до Калінінграда.
Проживання у Польщі коштує порівняно недорого. За місяць на одну людину знадобиться 525 доларів. Це без урахування орендної плати.
Оренда житла у Варшаві коштуватиме 400-700 доларів. Але великі міста вже перенасичені потоком біженців і вичерпали свій ресурс, тож краще вибрати маленьке місто, де орендувати житло можна лише за 200 доларів. На комунальні послуги доведеться викласти ще від 70 до 100 доларів у середньому. Нижче наведено перелік найдешевших міст для проживання в Польщі:
Як бачите, куди поїхати до Польщі на зиму не таке вже й складне питання. Але набагато складніше зважитися на такий крок, особливо мамам із дітками, адже чоловікам заборонено виїзд з України. Нижче ми розповімо про можливі варіанти зимівлі у Європі.
У Польщу досі можна потрапити за внутрішнім паспортом, але лише у разі евакуації із зони ведення бойових дій. В інших випадках знадобиться закордонний паспорт. Після прибуття потрібно оформити PESEL – аналог українського ідентифікаційного номера для отримання статусу тимчасового захисту. Відразу після цього можна отримати допомогу від польської держави у розмірі 300 злотих на дорослу та 500 злотих на дитину. Українці отримують право на медичну допомогу, навчання та працевлаштування. У центрах прийняття біженців можуть допомогти із житлом, це може бути, наприклад, дитячий табір чи проживання у сім’ї поляків. Якщо ви плануєте зимувати в Польщі з дітьми, особливо дошкільнятами, краще їхати як описано вище.
Щодо ситуацій, коли перезимувати планує доросла людина чи діти досить дорослі, можна з’їздити до Польщі на роботу. У такий спосіб ви не тільки перезимуєте у безпеці та теплі, але й зможете непогано заробити для оренди власного житла та комфортного проживання.
Агентство OrionWork пропонує підібрати вакансію для легального працевлаштування у Польщі.
Якщо ви шукаєте, куди краще поїхати взимку до Європи, пропонуємо влаштуватися на роботу. Ми беремо на себе підготовку документів та усі організаційні питання. Процедура працевлаштування через наше агентство буде виглядати так:
Далі залишається укласти трудовий договір і розпочати роботу. Усі вакансії, які ми пропонуємо, проходять ретельну перевірку, а повний супровід спростить працевлаштування та поїздку до Польщі, адже наші представники зустрінуть вас після прибуття. Відразу після приїзду ви зможете відпочити, адже ми надаємо житло. І все це безкоштовно для вас, оскільки за допомогу у підборі персоналу платить нам роботодавець.
З 90-х років минулого століття рівень життя у Польщі суттєво покращився. Входження до Євросоюзу у 2004 році сприяло зростанню польської економіки,...
Learn moreНа підставі закону про допомогу українцям від 16 березня 2022 року, наші громадяни можуть подавати заявки на отримання PESEL. Польща надає...
Learn moreОстанні кілька років поїздки за кордон стали для багатьох українців абсолютно звичайною справою. Але нерідко виникають ситуації, коли для поїздки в...
Learn more